حفره یاب

 حفره یاب

سری دستگاه های حفره یاب از کاربردی ترین تکنولوژی های مورد نیاز هستند . این دستگاه ها اسکنر ها و شعاع زن های حرفه ای را تشکیل می دهند . هر نوع دستگاه فلزیاب برای اهداف خاصی ساخته و طراحی می شود و یکی از این زمینه ها حفره یابی می باشد . دستگاه های حفره یاب ، یکی از پر استفاده ترین دستگاه ها در گنج یابی و دفینه یابی هستند . سیستم های حفره یاب به دو دسته مخصوص حفره یاب های بوقی و حفره یاب تصویری تقسیم بندی می شوند . همه می دانند که حفره یاب تصویری دارای مزایای بسیار بیشتری نسبت به مدل های ساده می باشد . اپراتور ها از این نوع دستگاه ها برای حفره های زیر زمینی ، اتاقک ها ، راهرو ها و مکان هایی از این قبیل استفاده می کنند . اگر از معنی و مفهوم فلزیاب آگاه نیستید ، به مقاله مربوطه مراجعه نمایید .

دستگاه حفره یاب

این دستگاه ها اغلب از نوع اسکنر ها هستند و. دستگاه حفره یاب تصویری نیز بهترین نوع برای کشف اتاقک ها و حفره ها می باشد . سیستم های تصویری به دلیل ارائه تصویر گرافیکی از محیط کاوش دفینه و حفره سبب تشخیص بهتر می شود و از حفاری بیهوده جلوگیری می کند .

یک حفره یاب بوقی نیز عالی می باشد و نوعی دیگر از حفره یاب ها است که قابلیت ارائه تصویر را ندارد و با وجود سیستم های تصویری کمتر مورد استفاده کاوشگران قرار می گیرد .

حفره یاب تصویری از یک نرم افزار برای تبدیل دیتا های دریافتی به تصویر استفاده می کنند . یکی از معروف ترین های آنها نرم افزار Visualizer است .
این نرم افزار دارای قابلیت های مختلفی است که مسبب دقت فراتری در کار میشوند . آگاهی از ساختار مورد نظر در زیر زمین می تواند در کسب اهداف خیلی راهگشا باشد .

در خیلی از مواقع ، دفینه در عمق بسیار بالاتری از توان نفوذ فلزیاب قرار دارند . در نتیجه هیچ گونه راهی برای پیدا کردن آنها به صورت مستقیم وجود ندارد . مگر اینکه راه ورودی به اتاقک و مقبره یافت شود و سپس به وسیله آنها مقبره اصلی پیدا گردد .

دستگاه حفره یاب تصویری ساختار های زیر خاک را با طیف های رنگی مختلفی نشان می دهد . در برخی از مدل ها تصاویر به صورت سه بعدی نیز به نمایش در می آیند . این اقدام می تواند به درک بهتر لایه های خاک کمک کند .

کاربرد دستگاه حفره یاب

برای بسیار از افراد که از دستگاه های فلزیاب برای گنج یابی و دفینه یابی استفاده می کنند ، داشتن قابلیت یابندگی گودال یک قابلیت بسیار مهم و کاربردی است .
به دلیل استقبال زیاد از دستگاه های تصویری در بازار ایران ، بسیاری از افراد شیاد و کلاهبردار اقدام به فروش دستگاه های تقلبی و فاقد کارایی تحت عنوان دستگاه حفره یاب تصویری وارداتی می کنند که جز ارائه تصاویر رندم و بی پایه و اساس کاری نمیکنند و فقط باعث اتلاف وقت و هزینه میشوند.

در خرید حفره یاب تصویری دقت داشته باشید که دستگاه فلزیاب اصل و اورجینال باشد و اگر تجربه ای در خرید اینگونه دستگاهها ندارید قبل از اقدام به خرید حتما تحقیق کرده و اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید.

توجه داشته باشید که دستگاه حفره یاب وارداتی به خاطر نوسانات قیمت ارز ، موانع قانونی واردات و استفاده از این دستگاهها دارای قیمتی بسیار بالاتر از ارزش واقعی خود هستند و در اکثر موارد از ارزش خرید بسیار پایینی برخوردار هستند .

دستگاه های حفره یاب حرفه ای

اگر بتوانید از یک دستگاه حفره یاب ایرانی قدرتمند بهره بگیرید ، قادر هستید در هزینه های خود به مقدار بسیار زیادی صرفه جویی کنید . نکته ای دیگر این است که خرید خود را از شرکت های معتبر و شناس که دارای مجوز های قانونی هستند انجام دهید .

بهتر است مطلع باشید حفره در لغت به مفهوم گودال است . در گذشته مقبره اشراف زادگان را در زیر زمین ایجاد می کردند . سپس مردار شخص را پس از فوت در آن محل قرار می دادند .

این مکان ها با گذر سالیان در زیر خاک مدفون و به عمق چند متری زیر خاک می رفتند. برای دسترسی به این اتاقک های زیر زمینی لازم است تا ورودی و دالان های آنها کشف شوند . زیرا این کار فقط با همین دستگاه ها امکان پذیر است.

حفره یاب های عادی صرفا قادر به تشخیص فلزات هستند و راهرو های زیر زمینی را تشخیص نمی دهند. حفره یاب ها معمولا از سیستم GPR و مگنومتر استفاده کرده و به تنهایی قادر به تشخیص فلزات نیستند . مگر اینکه یک فلزیاب پالسی دارای این سنسور ها هم باشد و علاوه بر تشخیصص فلز قادر به تشخیص فضاهای خالی زیر زمین نیز باشد .

ویژگی های دستگاه های حفره یاب

دستگاه حفره یاب اطلاعات دریافتی را به یک نرم افزار منتقل میکند که وظیفه پردازش آنها و ارائه تصاویر را بر عهده دارد.

همانطور که در زمان گذشته به آن اشاره کردیم ، شناخته شده ترین نرم افزار در این زمینه نرم افزار ویژوالایزر شرکت OKM آلمان میباشد که در ۹۰ درصد دستگاههای ساخت ایران نیز استفاده میشود.

حفره ها و اتاقک های زیر زمین با رنگ های مختلفی در این نرم افزار نمایش داده می شوند . اپراتور فلزیاب باید آنها را تشخیص داده و پس از خطا گیری اقدام به اسکن دوباره و سپس حفاری کند.

این دستگاه ها از دو سیستم حرفه ای مگنومتر و GPR برای کشف حفره ها و فضاهای خالی استفاده می کنند . با ادغام این سیستم ها با سیستم پالسی یک فلزیاب حفره زن به وجود می آید که می تواند سیستمی کامل و پر استفاده باشد .

خرید دستگاه های حفره یاب

دستگاه های قلابی در مارکت خیلی یافت می شوند که فقط به ارائه یک تصویر رندوم و بی ربط می پردازد و توسط کلاهبرداران تحت عنوان فلزیاب تصویری امریکایی ، آلمانی و … به فروش می رسند . این گنج یاب های دست ساز عملا هیچ کاربردی ندارند و عمق کاوش آنها کمتر از ۱ متر است و فقط باعث هدر رفتن وقت و هزینه کاوشگران می شوند .

حفره یاب تصویری پس از اسکن زمین اطلاعات دریافتی را ذخیره می کند و اگر دستگاه دارای نمایشگر باشد که اپراتور می تواند تصاویر را به صورت زنده از نمایشگر مشاهده کند وگرنه داده ها را با کمک نرم افزار های تحلیل مانند نرم افزار ویژوالایز بروی لپ تاپ می توان تجزیه تحلیل کرد.

در تصاویر گرافیکی و سه بعدی ارائه شده به راحتی می توان حفره ها و اتاقک ها را تشخیص داده و اهداف را کشف کرد و همچنین اطلاعات بسیار خوبی را از ساختار لایه زمین در اختیار کاوشگر قرار می دهد.

برای خیلی از افراد که از دستگاههای فلزیاب برای گنج یابی و دفینه یابی استفاده  می کنند داشتن قابلیت حفره یابی یک قابلیت بسیار مهم و کاربردی است.

سخن پایانی

پیشنهاد شرکت ما این است که پیش از خرید یک دستگاه فلزیاب ، به خصوص در مواردی که قصد دارید یک دستگاه گران قیمت خریداری کنید ، میزان تحقیق مورد نیاز را انجام داده و اطلاعات کافی را به دست بیاورید و سپس اقدام به تهیه آن کنید .
مشاوران ارشد در این زمینه شرکت فلزیاب آماده مشاوره رایگان به صورت حضوری ، تلفنی و مجازی به شما مشتریان گرامی جهت تهیه انواع فلزیاب می باشد .
شرکت ما مناسب ترین و موثرترین دستگاه ها را از میان برند ها و تکنولوژی های مختلف فلزیاب موجود در بازار به متقاضی جهت رسیدن به مقصود اصلی خویش معرفی می نماید و همچنین زمین مناسب برای آزمایش دستگاه در اختیار شما می گذارد تا شما به عنوان خریدار به دست خود هم در زمین و هم در عمق خاک ، سیستم این دستگاه را تست کرده و همچنین با کارایی آن به طور کامل آشنا گردید .

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس جهت مشاوره:

مهندس پاکزاد 09124140052

ارسال دیدگاه