برنامه فلزیابی

برنامه فلزیابی

برنامه فلزیابی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی ، فلزیابی به امری بسیار ساده تر تبدیل شده است . با به کار گیری ابزارات نوین تر و سیستم های توسعه یافته ، فلزیابی هر روز آسان تر می شود . از نمونه دستاورد های جدید می توان به اسکنر های متصل به لپتاپ و فلزیاب موبایلی اشاره کرد . اتصال سنسور های دستگاه به لپتاپ و موبایل از طریق برنامه فلزیاب امکان پذیر می باشد . برنامه های فلزیابی متفاوتی وجود دارند اما از بهترین های آنها می توان به ویژوالایزر (Visualizer) اشاره کرد .

 

کارکرد برنامه فلزیابی

 

نحوه کارکرد برنامه فلزیاب به این گونه است که با اتصال دستگاه اسکنر به یک دستگاه هوشمند مانند موبایل ها یا لپتاپ ها ، تصاویر زنده از زیر زمین را با استفاده از انواع مختلفی از سنسور ها نشان می دهند . این برنامه در موبایل با بلوتوث وصل می شود که به فلزیاب موبایلی مشهور است. البته تکنولوژی فلزیاب موبایلی دستگاه خاص خود را احتیاج دارد که پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن به مقاله مذکور که لینک آن در پاراگراف اول وجود دارد ، مراجعه کنید . این برنامه در لپتاپ نیز با اتصال به دستگاه اسکنر ، در برنامه ویژوالایزر تصاویر زنده را نشان می دهد . برنامه های جستجوگر اجسام فلزی نه تنها قادر به شناسایی طلا هستند ، بلکه می توانند سایر فلزات مانند حلقه های مسی ، نقره ای و غیره را نیز کشف و اپراتور را به هدف نزدیک کند با نصب این نرم افزار ، هرچه به میدان مغناطیسی نزدیک تر شوید ، دستگاه با صدای بوق بلندی به شما نشان می دهد که اجسام فلزی در اطراف شما وجود دارند .

 

طریقه استفاده از برنامه فلزیابی

 

در برنامه های فلزیابی روی لپتاپ ، شما ابتدا احتیاج به خرید یک اسکنر دارید . پس از خرید اسکنر ، احتیاج به اتصال آن بر روی لپتاپ دارید . سپس باید با نصب برنامه ویژوالایزر بر روی لپتاپ ، دستگاه را تست کنید . سنسور های حرارتی دستگاه به این شکل است که هر فلز را به رنگ متفاوتی نشان می دهد . همچنین این برنامه ها می توانند ابعاد و شکل ظاهری فلز را نیز مشخص کنند . این برنامه قادر به استفاده در هر محیطی می باشد . اما در خصوص فلزیابی با موبایل مسئله مقداری متفاوت است . اگر مطلع باشید در این مواقع با خرید یک دستگاه مخصوص فلزیاب موبایلی ، آن را با بلوتوث به موبایل متصل کرده و سپس برنامه تمام اشکال را روی موبایل نشان می دهد . در خصوص استفاده از برنامه های فلزیابی ، کار با فلزیاب موبایلی به مراتب بسیار ساده تر و حتی آسان تر در حمل و نقل می باشد . این برنامه با استفاده از چند سنسور متفاوت کار می کند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم .

 

انواع سنسور های برنامه فلزیابی

 

به طور کلی سنسورهای گوشی ‌های هوشمند به سه دسته‌ تقسیم می شوند

1. سنسور حرکتی :

سنسور مغناطیسی حرکتی ، حرکت در راستای محورها ( سه محور x، y و z ) اندازه‌گیری می‌کند . این گروه از سنسورها ، شتاب سنج ها ، سنسور های جاذبه و سنسور چرخش‌سنج ( سنسور ژیروسکوپ ) را مشمول می‌شوند .

2. سنسور محیطی :

این سنسور‌ها ، پارامترهای محیطی مثل فشار هوا ، دما ، نور و رطوبت را اندازه‌گیری کرده و نشان می دهد . فشارسنج ، نورسنج ( روشنایی‌سنج ) و حرارت ‌سنج در این دسته جای دارند .

3. سنسور موقعیت مکانی :

سنسور ( Location ) یا همان موقعیت مکانی جزو دسته بعدی است . این دسته از سنسور های مغناطیسی ، موقعیت فیزیکی دستگاه شما را می ‌سنجد . این‌که تلفن همراه شما در حالت افقی یا عمودی قرار دارد و این‌که در کدام جهت مسیر است . این دسته‌ بندی شامل سنسورهای جهت‌یابی و مغناطیس ‌سنج‌ ها می باشد .

 

سنسور های برنامه فلزیابی در موبایل

 

موبایل های هوشمند به طور معمول دارای سنسور های زیر می باشند :

 1. شتاب‌سنج
 2. سنسور NFC
 3. مغناطیس ‌سنج
 4. سنسور فشارسنج
 5. حس‌گر مجاورتی
 6. حس‌گر گام ‌شمار
 7. سنسور ژیروسکوپ
 8. حس‌گر اثر انگشت
 9. حس‌گر نور محیطی
 10. برنامه فلزیاب واقعی
 11. حس‌گر رطوبت هوا
 12. حس‌گر دمای محیطی
 13. حس‌گر تشعشعات مضر

 

سنسور مغناطیس سنج برنامه فلزیابی در موبایل

 

وظیفه مغناطیس سنج ها این است که تکمیل کننده فعالیت سنسورهای سه گانه هستند و همچنین تشخیص دهنده موقعیت و مکان گوشی در فضای فیزیکی را بر عهده دارند . همانطور که پیش تر به این موضوع اشاره کردیم ، از نام این حس گر ها مشخص شد این است که میدان های مغناطیسی را اندازه گیری میکنند ، بنابراین با تغییرات ولتاژ تلفن همراه جهت شمال را مشخص میکند ، سپس بر طبق موقعیت جدید دوباره جهت شمال را تشخیص داده و با جهت‌ یابی جدید مسیر درست را برای شما مشخص می کند . سنسور مغناطیس سنج تلفن همراه از مهم ترین سنسور هایی است که وجود آن در یک موبایل اتصال آن به فلزیاب موبایلی ضروری می باشد . بنابراین پیشنهاد می شود در هنگام خرید حتما به نکته جهت تهیه یک دستگاه فلزیاب اورجینال و دارای کیفیت لازم ، توجه داشته باشید .

 

سخن پایانی

 

پیشنهاد شرکت ما این است که قبل از اقدام به خرید و تهیه یک دستگاه فلزیاب و پرداخت هر هزینه ای ، به خصوص در مواردی که قصد دارید یک دستگاه گران قیمت خریداری کنید ، میزان تحقیقات مورد احتیاج را انجام داده و اطلاعات مورد نیاز را به کسب کنید و سپس اقدام به خرید آن کنید .
مشاوران ارشد در این زمینه شرکت فلزیاب آماده هرگونه مشاوره رایگان جهت تهیه انواع فلزیاب به صورت حضوری ، تلفنی و مجازی به شما عزیزان می باشد .

شرکت ما مناسب ترین و موثرترین دستگاه ها را از میان برند ها ، مارک ها و تکنولوژی های مختلف فلزیاب موجود در بازار به خریدار برای رسیدن به مقصود اصلی خویش معرفی می کرده و همچنین زمین مناسب برای آزمایش دستگاه در اختیار خریدار می گذارد تا وی به دست خود هم در زمین و هم در عمق خاک ، سیستم این دستگاه را آزمایش کند و همچنین با کارایی آن به طور جامع آشنا گردد .

برای مشاوره با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس جهت مشاوره :

مهندس پاکزاد 09124140052

 

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
ارسال دیدگاه